Старша група №3

Девіз групи:

«Ми перетворимо енергію емоцій в енергію дій і вражень!»



З дітьми на групі працюють:

Вихователі:

/Files/images/teleshun/сканирование0001.jpgТелешун Ольга Миколаївна

Педагогічний стаж роботи 9 років. Освіта вища. Закінчила – НПУ ім.. М.П. Драгоманова. Спеціальність – дошкільне виховання.
Спеціаліст ІІ –категорії.

/Files/images/teleshun/сканирование0002.jpg

Помічник вихователя.

Кобижча Марія Володимирівна.
Стаж роботи в ДНЗ - 32 роки.

/Files/images/teleshun/84FsZBnCUpk.jpg

/Files/images/teleshun/Pf6KccoqpmU.jpg

/Files/images/teleshun/Z_pbcVyacJs.jpg

Розклад занять

Понеділок

1. Здоров'я та фізичний розвиток

(басейн).

2. Інтегроване заняття: ознайомлення з соціумом + розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування.

3. Художньо-продуктивна діяльність (образотворча діяльність: аплікація/ліплення).

ІІ половина дня

1.Англійська мова (гурток).

Вівторок

1. Логіко-математичний розвиток.

2. Художньо-продуктивна діяльність (музичне виховання).

3. Здоров'я та фізичний розвиток.

(фізкультура).

Середа

1. Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (зв’язне мовлення).

2. Ознайомлення з соціумом.

3.Художньо-продуктивна діяльність (театралізована діяльність).

ІІ половина дня

1. Англійська мова (гурток).

2. Джерело фантазії ( гурток).

Четвер

1. Логіко-математичний розвиток( конструювання).

2. Інтегроване заняття: ознайомлення з природним довкіллям +

художньо-продуктивна діяльність образотворча діяльність

(малювання).

3. Художньо-продуктивна діяльність (музичне виховання).

П’ятниця

1.Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування (навчаємось елементів грамоти ).

2.Ознайомлення з соціумом.

3. Здоров'я та фізичний розвиток

(фізкультура).

ІІ половина дня

1. Джерело фантазії ( гурток)./Files/images/teleshun/IMG_20160901_105458.jpg

/Files/images/teleshun/IMG_20160907_095742.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160907_101311.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160907_102115.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160907_102936.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160909_102648.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160909_111339.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160909_112039.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160901_110701.jpg/Files/images/teleshun/IMG_20160901_110742.jpg



Свято:

«Ходить гарбуз по дорозі»

/Files/images/teleshun/Изображение 038.jpg/Files/images/teleshun/Изображение 052.jpg/Files/images/teleshun/Изображение 010.jpg

ФОТО МОЛОДШОЇ ГРУПИ:




/Files/images/teleshun/Изображение 176.jpg

/Files/images/teleshun/IMG_1649.JPG/Files/images/teleshun/IMG_1648.JPG/Files/images/teleshun/IMG_1639.JPG/Files/images/teleshun/IMG_1635.JPG/Files/images/teleshun/IMG_1425.jpg

Тема заняття: «Пізнавальний розвиток дітей четвертого року життя.»

Тема: В ГОСТЯХ У КАЗКИ

Програмовий зміст:

вчити дітей розрізняти ознаки види, формувати уявлення про місцезнаходження води в природі; поглиблювати пізнавальний інтерес до представників тваринного світу; закріпити основні геометричні фігури; вчити виокремлювати овочі та фрукти; уточнити та поглибити знання дітей про небезпечні для них речі;

розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення та зв’язне мовлення;

виховувати любов та бережливе ставлення до навколишнього середовища, бажання допомагати тим, хто потребує допомоги.

Хід заняття

Вихователь: Діти, подивіться скільки до нас прийшло гостей! Давайте з ними привітаємось. ( Добрий день!)

Вихователь: Діти, сьогодні я знайшла мішечок і принесла його вам. Подивімося, що в ньому! Це ж чарівний пилок, який може перенести нас у казку!!! Вирушаємо у подорож? ( Так!)

(Вихователь посипає дітей пилком)

Вихователь: Діти, погляньте ось лісок і стежка через ліс до терема… І до якої це ми казки потрапили, як ви думаєте? ( Теремок)

(розпочинається казка)

Слова автора: Стоїть у полі теремок. Бігла мишка-норушка, побачила теремок і питає: «Хто в теремі живе?» Ніхто не відповідає. Увійшла мишка в теремок і стала в ньому жити.

Прискакала жабка-скрекотушка і питає: «Хто в теремі живе?»

Мишка: «Я, мишка-норушка. А ти хто?»

Жабка: « А я жабка-скрекотушка. Пустиш мене жити?»

Мишка: «Якщо розповіси мені щось цікаве про воду.»

Жабка: «Діти, ви допоможете мені?»

Вихователь:Діти, давайте разом допоможемо Жабці?(так) А ви знаєте, яку користь приносить нам вода? (водою ми миємо руки, вмиваємось, п’ємо воду,готуємо їсти, поливаємо квіти)

Вихователь: Давайте разом поглянемо воду, доторкнемося до неї. Яка вона? (прохолодна, прозора, чиста)

Вихователь: Це вода з-під крана. А де в природі ми зустрічаємо воду?(в річці,в озері, в морі, дощ іде, калюжі). Правильно. А біля водички ми можемо знайти камінці і листочки.

Вихователь: Давайте візьмемо в одну руку камінець, а в другу листочок. Що важче? (камінець). А що легше?( листочок) А тепер давайте перевіримо, чи правильно ми дали відповідь. Кинемо в воду камінець. Потонули наші камінці, тому що вони важчі за воду. Опустіть на воду листочки. А листочки наші потонули? (ні) Правильно. Не потонули вони саме тому, що вони легкі. Отже, важкі предмети в воді тонуть, а легкі – ні. Діти, без води не можуть жити ні люди, ні рослини, ні тварини. То ж давайте шанобливо ставитися і берегти водичку!!!

Слова автора: Сподобалася мишці-норушці розповідь про воду. І покликала вона жабку-скрекотушку жити в терем. І стали вони жити удвох. Біг повз зайчик-побігайчик. Побачив теремок, постукав і питає: «Хто в теремі живе?» Мишка:«Я, мишка-норушка, а ще жабка-скрекотушка. А ти хто?»

Зайчик: «Я зайчик-побігайчик.»

Мишка: «Не віримо, бо бачили зайчика взимку і він був біленький, а ти не такий. Чому ти, Зайчик, не білий, а сірий?»

Зайчик: «Я не знаю. Може ви, діти, знаєте?»

Вихователь: Давайте допоможемо Зайчику і пояснимо звірятам, чому зайчисько змінив колір. (Тому що навесні зайці стають сірими, а взимку він був білим, щоб легко ховатися у снігу від вовка та лисиці.)

Вихователь: А чому зайчику доводиться ховатися від вовка та лисиці? (Тому що вони можуть його з’їсти ). Так, правильно, бо вовк і лисиця – це хижі звірі. А зайчик – не хижак і що він любить? (Моркву)

Вихователь: Зрозуміли, звірята, що це той самий зайчик, якого ви бачили взимку. Тільки він змінив шубку.

Слова автора: Мишка:«То ходи до нас жити.» І стали вони жити утрьох. Йшла лисичка - сестричка. Побачила теремок. «Хто у теремі живе?»

Мишка: «Я, мишка - норушка, а ще жабка-скрекотушка і зайчик-побігайчик. А ти хто?»

Лисичка: « А я лисичка - сестричка. Пустіть мене до себе жити.»

Мишка: «Пустимо, але спершу розваж нас!»

Лисичка: «Діти, допоможете мені?»

Фізкультхвилинка

Слова автора:Мишка: «Чудово розім’ялися! Йди до нас жити.» І стали вони жити у чотирьох. Пробігав вовчик-братик. Побачив теремок і запитує: «Хто в теремі живе?»

Мишка:«Я, мишка -норушка, а ще жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик і лисичка-сестричка. А ти хто?»

Вовчик: «Я – вовчик-братик. Пустіть мене до себе.»

Мишка:«А що в тебе в мішку?»

Вовчик: «Всілякі дрібниці для розваг.»

Зайчик: «Ой-ой-ой! Я боюся. Вовк такий підступний! Діти, допоможіть! Перевірте, що в тому мішку!»

(висипаємо вміст мішечка на стіл)

Вихователь: Як цікаво. Дітки, а чи можна гратися цими речами? (ні) А давайте розберемося, чому не можна. Ось, наприклад, сірники. Яку небезпеку вони становлять? (може виникнути пожежа, можна отримати опіки). Правильно. Сірники – це не іграшка і користуватися ними повинні лише дорослі.

А ось ніж. (ножем можемо порізатися) Вірно. Ніж – це теж небезпечна річ.

А ось такі дрібні речі, як ґудзики та бісер. (вони також небезпечні) Так. І дрібними речами малим дітям також бавитися не можна, не можна дрібні речі брати до рота, бо можна ненароком їх проковтнути або вдавитися.

Вихователь: Зрозумів Вовчик-братик ,чому речі з твого мішечку не підходять для ігор? Давайте, діти, зберемо безпечні та корисні іграшки для наших звірят.

(діти збирають іграшки в мішечок)

Слова автора: Вовчик: «Дякую вам, діти. Звірята, я вже маю безпечні іграшки.»

Мишка: « То йди до нас жити!» І стали вони жити вп’ятьох. Йшов ведмідь клишоногий. Побачив він теремок і заревів: «Хто в теремі живе?»

Мишка: «Я, мишка-норушка, а ще жабка-скрекотушка, зайчик- побігайчик, лисичка-сестричка і вовчик- братик. А ти хто?»

Ведмідь: «А я ведмідь клишоногий. Пустіть мене до себе.»

Мишка: «Ми , ведмедику, зголодніли і хочемо, щоб ти нас почастував чимось смачним і корисним.»

Ведмідь: «Діти, допоможіть мені, будь-ласка!»

Вихователь: Діти, допоможемо? (так) А що може бути смачним і корисним?( овочі і фрукти)

Вихователь: Діти, в нас є кошик з овочами та фруктами. Давайте переберемо окремо овочі і фрукти.

(перебираємо кошик)

Вихователь: Ми допомогли ведмедику і визначили де овочі, а де фрукти. А тепер підкажімо, що можна приготувати з них смачне і корисне. (борщ і компот)

Слова автора:Мишка: «Дякуємо, діти! Ходи до нас, ведмедику, жити!» Поліз ведмідь клишоногий в терем і розвалив теремок.

Вихователь: Ой лишенько!!! Де ж тепер будуть жити звірята? А якщо ми ще раз їм допоможемо і побудуємо новий теремок. Згода? (так)

(з геометричних фігур на фланелеграфі складаємо теремок)

Слова автора: Мишка:«Дякуємо, діти, за допомогу. І ось вам частування від нас – печиво у вигляді звірят. До побачення, діти!»

Вихователь: Ми можемо повертатися назад до нашої групи.

(вихователь обсипає дітей пилком)

Вихователь: Цікава в нас вийшла подорож? Пропоную попрощатися з нашими гостями і піти розповісти нашим дітям про наші пригоди та куштувати печиво, яке нам подарували казкові звірята. (До побачення!)

/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1917.JPG/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1920.JPG/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1930.JPG/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1922.JPG/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1925.JPG/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1935.JPG/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1936.JPG/Files/images/lyuda_marchenko/IMG_1945.JPG

Методи розвитку мовлення та комунікативних здібностей дітей середнього дошкільного віку проводимо використовуючи такі ігри та вправи на розвиток мовлення,
логопедичний альбом, мнемотаблиці:

І. Ігри та вправи на розвиток мовлення:

"У кого хто"

"Хто де живе"

"Повтори правильно"

"Знайди загублену букву"

"Що для кого потрібно"

"Розвиток фонематичного сприймання"

"Телевізор"

"Заміни звук"

"Склади речення (схема) (Їжачок несе яблучко)"

"Допоможи хмаринкам знайти краплинки"

"Знайди літеру"

ІІ. Логопедичний альбом

ІІІ. Мнемотаблиці

"Пори року" (Зима, весна, літо, осінь)

"Казки" ( Рукавичка","Зайчикова хатка","Солом’яний бичок","Колосок").

"Розкажи про овочі та фрукти"

ІV. Дидактичні ігри – пазли

V. Художня література

Кiлькiсть переглядiв: 52